FANDOM


Wdzięczność – zadanie od Jima polegające na porozmawianiu z Alice w Zimowym ogrodzie w trybie "Cienie". Jest to kontynuacja misji Sortowanie papieru.

Treść

W porządku. Można po prostu ją o to zapytać.

Przebieg

{przed próbą}

Tym razem nie trzeba daleko iść. Alice siedzi na kanapie, Matta nie ma. Przymykasz drzwi. Zanim przejdziesz próbę, Jim będzie miał czas na przekonanie jej do mówienia.

{po próbie}

Kończysz, kiedy Alice zaczyna mówić.

Alice: Lily to mama Ellis. Wiesz, niezbyt gorliwie dbała o dziecko. Pracowała po nocach i przekonywała ją, że też tak powinna robić. Nic dziwnego, że pewnego dnia się otruła.

Alice: Betty i Beatrice leżały w tym samym pokoju. Miłośniczki ciuchów i przypadkowych kontaktów, matki kilkorga dzieci. Szczęście, że Ellis pracowała jako pielęgniarka. Nie słyszałeś o przypadkach zapalenia płuc w Exeter?

Alice: Sally – beztroska matka. Jej córkę potrącił samochód. Straciła nogę. Ellis opiekowała się nią…

Alice: Jeanne – despotyczna starucha, która nie pozwalała swojemu synowi żyć własnym życiem. Ellis nieznacznie zwiększyła dawkę…

Alice: Gilberette była podobna do Lily, choć bogatsza. Jej goście wiecznie krzywdzili dzieci. A Ellis była w pobliżu. To był piękny dom… Spalony też.

 Alice: Ell…

{text not fund}: Ellis!

Matt szybko podchodzi do ciebie, bierze kobietę za rękę. Wtedy momentalnie się budzi. Odchodzą, jednak Alice odwraca się przy drzwiach. Uśmiecha się. W jej oczach odbija się płomień.

Alice: Ten dom pozostał cały. Zabrakło minuty…

Zakończenie

Boże… Jestem ślepcem. X, rozumiesz? Zabrakło minuty… Na zdjęciu w medalionie jest John Fall. Zabiła jego rodzinę. I nie tylko.

Wynik

Znasz już prawdę.

Nagroda

Reputacja wśród Stronników wzrasta o 1, 80 punktów wolności i 100 żetonów

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki