FANDOM


Zderzenie – zadanie od Leonarda polegające na obejrzeniu jego wspomnień na Strychu w trybie "Widma".


Treść

Nie ma we mnie miejsca na nic, oprócz mojego celu, od którego dzieli mnie ledwie kilka kroków. Ale w korytarzu obok strychu zatrzymali mnie…

Przebieg

Kaleb: Co tu robisz?...

Leonard: Kaleb. Spotkanie z nim tu i teraz śniło mi się w koszmarze. Śniłem też o niej. Szybki ruch w przód. On nie wie jeszcze, kto przed nim stoi. Cios w podbrzusze. Zgiął się w pół. Ból jest na tyle silny, że nie może krzyczeć. Zachodząc od tyłu, zakryłem mu usta rękawiczką i przystawiłem nóż do gardła. Stoję za jego plecami, ale widzę w oknie odbicie jego twarzy. W oczach widzę strach.  Domyślił się.

   Szepczę mu do ucha…

Leonard: To za Mary.

Leonard: Przykładam nóż do jego czoła.

   Zadaje cios. Chce się wyrwać. Nóż upada na podłogę.

Kaleb: Straż!

Leonard: Na korytarzu jest pusto. Nóż upadł za daleko. Chwytam posążek – jakiś afrykański totem. Ważne, że jest ciężki. Zaczął uciekać, ale jestem szybszy. Tym razem. Uderzam z całej siły. Kaleb pada nieprzytomny. Po czole ciekną czerwone strużki.

   Ta blizna zostanie mu na zawsze.

Zakończenie

Dalej. Sypialnia Mary jest o dziesięć kroków.

Wynik

Pomogłaś Leonardowi

Nagroda

80 punktów wolności  i 100 żetonów

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki